magazin
Bergendy Péter új filmjének forgatására egy félreértés miatt rossz napon érkeztünk, de jó anyagot hoztunk ki belőle: ebben segítségünkre volt…
továbbhír
543 nevezés közül, 9 kategóriában összesen 220 versenyzőt válogattak be a Prix Europa elnevezésű televíziós díjra, az egyetlen magyar jelölt…
továbbhír
Fazekas Csaba 2003-ban nagy sikert aratott első játékfilmjével, a Boldog Születésnapot!-tal. Most – hét év reklámfilmezés után – készíti elő…
továbbhír
Az utóbbi évek egyik legfontosabb kezdeményezése fűződik Bodzsár István nevéhez és az Unio Filmhez, illetve a Magyar Televízióhoz. Ők hívták …
továbbfilmhutv
A Kis Magyar Dekameron pályázat díjátadóját követően kérdeztük a két nyertest, Szécsi Noémit (meghívásos pályázat), illetve Harangi Andreát…
továbbhír
Az utóbbi évek egyik legfontosabb kezdeményezése fűződik Bodzsár István nevéhez és az Unio Filmhez, illetve a Magyar Televízióhoz. Ők hívták életre…
továbbhír
12 kortárs magyar író novellája alapján készíti a Hajónapló egyes epizódjait 12 kortárs magyar rendező. Az Unio Film gyártásában készülő tévésorozat…
továbbhír
Hatrészes dokumentumfilmet készit Spiró György: Fogság című nagysikerű regénye alapján az Unio Film. Bodzsár István producer, a stúdió vezetője…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié